HP ThinPro Kurulumu

1 Mayıs 2017

USB bellek üzerine Bootable olarak oluşturduğumuz ThinPro imajını, kurulum yapmak istediğimiz ince istemci üzerine takıyoruz ve cihazı açıyoruz.

Herhangi bir tuşa basmaya gerek olmadan otomatik olarak USB üzerinden Boot ederek aşağıdaki ThinPro kurulum ekranına gelecektir.

Cihaz üzerine ilk kez imaj kurulumu yapılacak ise mutlaka temiz kurulum olması için öncelikle var olan imajı temizlemek gerekli.

“8. Secure Erase Flash” seçeneğini ile diski temizleyelim,

 

İşlemi başlatmak için onay isteyecektir “yes” yazıp enter tuşuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Aşağıdaki ekranda işlemin başarılı bir şekilde tamamlandığını gördükten sonra her hangi bir tuşa basarak ana menüye dönüş sağlıyoruz.

 

“1. Image Write Mode” seçeneğini seçerek imaj kurulum adımına geçiyoruz.

 

Hazırladığımız imaj dosyasını görmekteyiz, “1.” Seçeneği ile devam ediyoruz.

DİPNOT

USB Bellek içindeki “images” klasörü içerisine birden fazla imaj dosyası atıp, kurulum aşamasında istediğinizi seçebilirsiniz.

 

Yine yeni imaj kurulumunu onaylamanızı isteyecektir “yes” yazıp entera basalım ve kurulumun bitmesini bekleyelim.

Aşağıdaki ekran kurulumun hatasız bir şekilde tamamlandığını gösteriyor. Herhangi bir tuşa basarak ana menüye dönebiliriz.

 

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra “3. Exit” seçeneğini yazıp enter tuşuna bastıktan sonra USB belleği İnce istemciden çıkarıp tekrar Enter tuşuna basıyoruz.

 

Cihaz yeniden başlatma işlemi ardından sol alt köşede bulunan “i” simgesine tıklayarak imaj versiyonu detaylarını görüntüleyebiliriz.

Posted in HP ThinPro & SmartZero by Fatih Özyalçın | Tags: , , ,