Dokümanlar

10 Mayıs 2017

Device Manager kurulumu ardından ilk yapılması gereken işlem ince istemcilerin bağlı bulunduğu ağları tarayarak (Discover) ince istemcileri yapımıza eklemek.

Device Manager konsolunu açarak “HPDM Gateway” kısmına geliyoruz ve sol üst köşeden “Discover” butonuna tıklayıp “Discover Device” diyelim,

Posted in HP Device Manager by Fatih Özyalçın | Tags: , , ,
9 Mayıs 2017

HP Device Manager yazılımı, herhangi bir ek lisans maliyetine gerek olmadan altyapınızda bulunan tüm HP ince istemcileri merkezi olarak yönetmenize olanak sağlar.

Kolay kullanım imkânı sunan konsol panosu aracılığı ile varlıklar hakkında ayrıntılı bilgi veren HP Device Manager, BT kaynaklarını yerel olarak veya uzaktan kontrol edebiliyor ve bunlar hakkında kararlar verebiliyor.

Tek bir sunucu üzerinden, binlerce ince istemci cihazını izleyebilir, yapılandırabilir, sürümleri yükseltebilir, klonlayabilir ve yönetebilirsiniz.

Posted in HP Device Manager by Fatih Özyalçın | Tags: , ,
1 Mayıs 2017

İnce istemcilere HP Device Manager ile uzaktan imaj gönderebildiğimiz gibi Lokal olarak USB bellek racılığı ile de imaj yükleyebiliyoruz. Bu işlem için boş bir USB bellek ve ihtiyaç duyulan imaj dosyasını indirmek yeterli olacaktır.

Öncelikle HP ThinUpdate yazılımını indirelim (Sadece x64 versiyonu mevcut)

Posted in Dokümanlar, HP ThinPro & SmartZero by Fatih Özyalçın | Tags: , , , , ,
1 Mayıs 2017

USB bellek üzerine Bootable olarak oluşturduğumuz ThinPro imajını, kurulum yapmak istediğimiz ince istemci üzerine takıyoruz ve cihazı açıyoruz.

Herhangi bir tuşa basmaya gerek olmadan otomatik olarak USB üzerinden Boot ederek aşağıdaki ThinPro kurulum ekranına gelecektir.

Cihaz üzerine ilk kez imaj kurulumu yapılacak ise mutlaka temiz kurulum olması için öncelikle var olan imajı temizlemek gerekli.

Posted in HP ThinPro & SmartZero by Fatih Özyalçın | Tags: , , ,